B&S logo japan

Jak pobrać i zainstalować B&S JP?

Zakładanie konta

 1. Wejdź na stronę http://www.ncsoft.jp/bns/.
 2. Kliknij na przycisk od rejestracji (link bezpośredni).
 3. Wyświetli się formularz:
  • Wprowadź adres e-mail i potwierdź pomarańczowym przyciskiem.
  • Zaloguj się na swoje konto i znajdź wiadomość od @ncjapan.co.jp. Wewnątrz znajduje się kod weryfikacyjny, który należy wpisać w drugim polu.

 4. Gdy zatwierdzisz poprzedni formularz zostaniesz przeniesiony na kolejną stronę. Masz tym razem do uzupełnienia dłuższy formularz niż poprzednio.
  • „Hasło” oraz „powtórz hasło” pozostawię bez komentarza ;)
  • „Pytanie” – rozwiń listę i wybierz dowolne pytanie.
  • „Odpowiedź” – niestety odpowiedzi musisz udzielić po japońsku. Jeśli nie znasz żadnego japońskiego wyrazu polecam skorzystać z Google Translate, ewentualnie możesz wybrać jakiś wyraz z mojego mini słownika.
  • Pozostałych pól nie muszę tłumaczyć ;)
 5. Po zatwierdzeniu należy przepisać kod z obrazka. Na mailu powinna się pojawić kolejna wiadomość od @ncjapan.co.jp z listą kodów, które będą potrzebne do zalogowania się do gry. Warto je gdzieś zapisać, aby zawsze były pod ręką.

Pobranie gry

 1. Wejdź na stronę http://www.ncsoft.jp/bns/download/main. Jak widać na poniższej ilustracji pobieranie odbywa się dwuetapowo:
  • Pobranie i zainstalowanie launchera (Step 1).
  • Pobranie i zainstalowanie gry (Step 2). Muszę tu zaznaczyć, że należy użyć przy tym Internet Explorera i akceptować wszystko po kolei (wyskakujące okienka, instalowanie dodatków). Na koniec powinno się wyświetlić następujące okienko:Wybieramy folder, gdzie ma zainstalować grę, a następnie klikamy środkowy przycisk. Pozostaje już tylko czekać ;)

Uruchomienie gry

 1. Po uruchomieniu gry zostaniesz poproszony o wprowadzenie loginu (adres e-mail) oraz hasła.
 2. Następnie wyświetli się okienko z prośbą o wprowadzeniu kodu bezpieczeństwa. Po lewej stronie jest informacja, który kod należy wprowadzić (pełna lista jest dostępna w drugim mailu, który otrzymałeś z @ncjapan.co.jp). Jak widać na poniższej ilustracji, w moim przypadku jest to 25 czyli 6327. Należy pamiętać o tym, że czas na wprowadzenie pinu jest ograniczony, a trzykrotne błędne (lub spóźnione) wprowadzenie kończy się blokadą konta. 

Kilka dodatkowych (przydatnych) informacji:

 • angielski patch do pobrania – link. Oczywiście każdy update japońskiej wersji gry, będzie wymagał update’u launchera.
 • jeśli nie widzicie/nie macie skrótu do gry na pulpicie lub w pasku start to możecie ją stworzyć. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pulpit i wybrać opcję „Nowy” -> „Skrót” -> /LauncherID:”ncLauncher” /CompanyID:”14″ /GameID:”BNS_JPN” /LUpdateAddr:”BnSUpdate.ncsoft.jp”. Ewentualnie możecie ten problem rozwiązać inaczej – tworząc nowy skrót na podstawie starego, zmieniając przy tym jego parametry:
  • Target: „C:\Program Files (x86)\NCJapan\NCLauncher\NCLauncher.exe” /LauncherID:”ncLauncher” /CompanyID:”14″ /GameID:”BNS_JPN” /LUpdateAddr:”BnSUpdate.ncsoft.jp”
  • Start in: „C:\Program Files (x86)\NCSoft\Blade&Soul”
  • Shortcut Name: Blade&Soul.lnk
  • Change Icon: C:\Program Files (x86)\NCSoft\Blade&Soul\bin\BnSClient.ico

34 myśli nt. „Jak pobrać i zainstalować B&S JP?”

 1. Cześć
  Co prawda za kilkanaście dni rusza serwer europejski ale i tak chciałem zobaczyć jak ta gra wygląda. Ale niestety nie mogę zainstalować gry. Problem stanowi drugi etap. Wyskakuje jakieś małe okienko i po kliknięciu na jedyne miejsce okienko znika. Zastanawiam się czy nie ma to coś wspólnego z tym, że mam windoze10. Jest tam tylko microsoft edge ale głownie korzystam z chroma. W etapie pierwszym bez problemu ściągnąłem i zainstalowałem instalatora. Jakieś sugestie co zrobić dalej?

  1. Hej,

   musisz skorzystać z Internet Explorera. Niestety ten drugi etap nie działa na żadnej innej przeglądarce ;/
   Jak już tylko „zaskoczy” akceptuj wszystko jak leci, czyli wszystkie wyskakujące okienka. Sama gram na Win10 i nie mam najmniejszych problemów z grą. W razie problemów – pytaj :D

 2. No i właśnie tu jest ten problem, Próbowałem pobrać grę z Internet Explorera zainstalowanego na Win10 czyli Edga i lipa. W komunikacie który się wyświetla (nie mam jej jak skopiować) widnieje nazwa Internet Explorer 6.0 czyli pewnie jest to informacja o minimalnej wersji tej przeglądarki. Próbowałem nawet zainstalować inną wersję Internet Explorera, ale wciąż dostaje komunikat, że mam już najnowszą wersję. I jestem w kropce. Mam prośbę, czy możesz sprawdzić czy uda Ci się pobrać tą grę z poziomu Twojej przeglądarki (Edge) ? Być może jest jakiś chwilowy problem po stronie serwera japońskiego.

  1. Z tego co widzę przez Edge totalnie nie chce iść, więc tak jak myślałam problemem jest przeglądarka. U siebie na kompie mam zainstalowanego (domyślnie) Internet Explorera w wersji 11 i na nim szło bez problemu. Oprócz Edge powinieneś mieć też zwykłego IE, sprawdź :) Jeśli nie masz to musisz go jakoś ściągnąć ;/

 3. Ok, był postęp ale chwilowy. Opdaliłem zwykły IE, zaczął nawet coś tam robić ale po chwili wyskoczył komunikat aby „podnieść uprawnienia”. W tej chwili nawet nie da się kliknąć rozpoczęcia etapu drugiego. Próbowałem zalogować się na japońskiej stronie NCsoftu ale wciąż krzyczy o format activex. Plugin jest zainstalowany, ale wciąż coś mu nie pasuje. Ehh… chyba się poddam i poczeka aż ruszy serwer EU. Mam nadzieje, że wtedy nie będzie takich jazd. Chyba, że masz jeszcze jakiś pomysł :) Tak czy siak dzięki za pomoc :)

  1. Hmmmmm… Szczerze? Nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić. Dużo łatwiej coś wykombinować jeśli ma się kompa przed sobą xD Możliwe, że czegoś nie zaakceptowałeś, albo coś się źle zainstalowało. Poszukam jakiegoś rozwiązania w sieci, ale nic nie obiecuję.

   Ogólnie oficjalny serwer rusza 19 stycznia (osoby z Founders Packiem będą miały dostęp od 15-tego), więc dużo nie zostało i chyba lepiej poczekać. Jeśli gra przypadnie Ci do gustu nie będziesz musiał kolejny raz lvlować swojej postaci ;)

 4. Kombinowałem i wykombinowałem. Jeśli ktoś będzie miał podobne problemy to polecam odpalić IE jako administrator. Wtedy uda się ściągnąć. Nie wiem czy zdążę dziś zagrać, ale jutro już na pewno. A lvlować postaci na japońskim serwie nie będę, ma to na celu tylko oglądniecię jak to wszystko wygląda. Na serwie EU i tak zagram :) Szkoda że nie wiedziałem wcześniej i przegapiłem wczesne dostępy.
  Pozdrawiam

  1. Super, że wszystko działa tak jak powinno :) W takim razie powodzenia i udanej zabawy na JP, a później do zobaczenia na EU :D

 5. Co chwile mam connection lost przy ściąganiu Step 2. Już 42% nagle Connection lost włączę od nowa i leci dalej 45% znowu to samo. Internet mi nie pada. ;/

  1. Musisz usunąć folder z GameGuard i jeszcze raz uruchomić launcher. Oficjalne info –

   Delete the GameGuard Folder located in the Blade and Soul directory, then relaunch the game.

 6. prosze o pomoc błąd przy uruchamianiu
  A debugger has been found running in your system. Please, unload it from memory and restart your program.

 7. A debugger has been found running in your system. Please, unload it from memory and restart your program. mam ten sam problem pomocy

 8. A debugger has been found running in your system. Please, unload it from memory and restart your program. Potrzebuję pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.